کالج های استرالیا

 • با بهترین کالج های استرالیا آشنا شوید

در میان دوره های تحصیلی، تحصیل در کالج‌های استرالیا، به دلیل نظام آموزشی عالی این کشور متقاضیان زیادی را هر ساله جذب می‌کند. یکی از دلایل اصلی انتخاب این کشور توسط دانشجویان، رتبه‌بندی و رنکینگ جهانی مراکز آموزش عالی استرالیا است.

کالج‌های کشور استرالیا، انتخابی عالی برای دانشجویانی است که می‌خواهند قبل از شروع به کار، تجربه واقعی در حرفه انتخابی خود و یا ادامه تحصیل در سطح دانشگاه پیدا کنند. معمولاً  بهترین کالج‌ها را می‌توان در کشورهای انگلیسی زبان از جمله استرالیا یافت.

در حال حاضر نقش کالج‌ها در نظام آموزشی نوین بسیار پر رنگ است. این کالج‌ها  بر پایه آموزش  حرفه ای هستند که برای اشتغال یا به عنوان پایه برای تحصیلات آکادمیک بیشتر استفاده می‌شوند. در این مقاله قصد داریم با انواع  و شرایط کالج‌های کشور استرالیا آشنا شویم.

آشنایی با برخی از کالج ‌های استرالیا

در استرالیا کالج‌های زیادی وجود دارد. در این بخش، می‌خواهیم شما را با برخی از کالج‌های این کشور آشنا  کنیم.

کالج های استرالیا- بهترین کالج های استرالیا - برترین کالج های استرالیا
۱

کالج مریتایم

کالج مری تایم، یک موسسه تخصصی در دانشگاه تاسمانیا و موسسه ملی آموزش و تحقیقات دریایی در استرالیا است .این کالج در سال 1980 در لاونسستون تاسمانیا تأسیس شد. برنامه آموزشی این کالج توسط هیئت مستقل AMC کنترل می‌شود. این کالج، یکی از 7 عضو بنیان‌گذار انجمن بین‌المللی دانشگاه‌های دریایی ( IAMU) است. این کالج از سه مرکز ملی تشکیل‌شده است که دوره‌های مهندسی دریایی، محیط دریا و حمل‌ونقل دریا و دریانوردی را ارائه می‌کند.

آموزش‌های این کالج در دو دوره خاص ارائه می‌شوند: دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد، دوره‌های آموزش حرفه‌ای (صنعتی)، دریانوردی ساحلی که شامل دیپلم‌ها، دیپلم‌های  پیشرفته، گواهینامه و دوره‌های حرفه‌ای است.

کالج های معتبر استرالیا - کالج ههای استرالیا - برترین کالج های استرالیا
۲

کالج مارتین

کالج مارتین باتجربه 30 ساله، یکی از بزرگ‌ترین  فراهم‌کنندگان آموزش‌های شغلی استرالیا است. تکنیک‌های آموزشی و پیشرفته این کالج به دانشجویان، توانایی کنترل دوره‌های قابل‌تغییر و حق انتخاب دوره‌های تحصیلی Fast Track  را می‌دهد.

این کالج با بسیاری از دانشگاه‌های سراسر استرالیا، قراردادهایی منعقد کرده است. در این صورت، دانشجویان می‌توانند برای انتقال اعتبار در مقاطع مربوط  به لیسانس در آن دانشگاه اقدام کنند. همچنین این توافق‌نامه‌ها، امکان فارغ‌التحصیلی در رشته‌های فوق‌دیپلم مدیریت بازرگانی، دیپلم فن‌آوری اطلاعات را با امکان ادامه در مقطع لیسانس با واحدهای معتبر مشخص‌شده را فراهم می‌کند.

این کالج در شهرهای بریزبین، سیدنی،پرت، گولدکوست پاراماتا دارای شعبه است و امکان اسکان را در تمام مراکز فراهم می‌کند.

کالج استرالیا - برترین کالج استرالیا - کالج های خوب استرالیا
۳

کالج ANU

کالج مارتین باتجربه 30 ساله، یکی از بزرگ‌ترین  فراهم‌کنندگان آموزش‌های شغلی استرالیا است. تکنیک‌های آموزشی و پیشرفته این کالج به دانشجویان، توانایی کنترل دوره‌های قابل‌تغییر و حق انتخاب دوره‌های تحصیلی Fast Track  را می‌دهد.

این کالج با بسیاری از دانشگاه‌های سراسر استرالیا، قراردادهایی منعقد کرده است. در این صورت، دانشجویان می‌توانند برای انتقال اعتبار در مقاطع مربوط  به لیسانس در آن دانشگاه اقدام کنند. همچنین این توافق‌نامه‌ها، امکان فارغ‌التحصیلی در رشته‌های فوق‌دیپلم مدیریت بازرگانی، دیپلم فن‌آوری اطلاعات را با امکان ادامه در مقطع لیسانس با واحدهای معتبر مشخص‌شده را فراهم می‌کند.

این کالج در شهرهای بریزبین، سیدنی،پرت، گولدکوست پاراماتا دارای شعبه است و امکان اسکان را در تمام مراکز فراهم می‌کند.

برترین کالج های استرالیا - بهترین کالج های استرالیا - کالج های استرالیا
۴

کالج تیلورز

کالج تیلورز، یکی از محبوب‌ترین و معتبرترین کالج‌های کشور استرالیا است. این کالج از سال 1920 میلادی تاکنون درزمینهٔ آموزشی همواره در اوج بوده و شرایط آموزشی آن، شامل آماده‌سازی دانشجویان برای حضور در دانشگاه‌های استرالیا است. برنامه‌های آموزشی علوم پایه که توسط این کالج ارائه می‌شود، برای حضور در سه دانشگاه شاخص استرالیا در نظر گرفته‌شده است.

دانشگاه سیدنی استرالیا

دانشگاه موناش استرالیا

دانشگاه غرب استرالیا

در این کالج، برنامه‌های سه‌ساله آخر دبیرستان ارائه می‌شود. محیط آموزشی خاص این کالج، شباهت زیادی به فضای آموزشی دانشگاه دارد. در این مرکز، کلاس‌ها و جلسات نظرسنجی، همانند دانشگاه برگزار می‌شود .

در اینجا، باید اضافه کنیم که در این کالج نگهداری از فرزندان دانشجویان، اولویت امور است. در تمام مدتی که فرزندان در این مرکز هستند ، تحت نظارت این مرکز نگهداری می‌شوند.

جستجوی هوشمند رشته و دانشگاه +پذیرش رایگان

۶۰ ثانیه به جای ۶۰ روز

کار با اسمارت اپلای ساده‌ست،‌ اول ۶۰ ثانیه اطلاعات اولیه‌ات رو وارد می‌کنی، بعد دکمه سرچ رو میزنی، ما تمام دانشگاه‌هایی که به شرایط شما منطبق هست رو لیست می‌کنیم. اگر دوست داشتی همون جا اقدام می‌کنی و امور مربوط به اخذ پذیرشت شروع میشه.

مدارک ارائه شده در کالج‌های استرالیا

کالج‌های استرالیا علاوه بر سطح کیفی آموزش، مدارک مختلفی نیز به دانشجویان ارائه می‌دهند. مطمئناً با داشتن این مدارک، یافتن فرصت‌های گوناگون شغلی و ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های استرالیا فراهم است.

مدارکی که توسط کالج‌های کشور استرالیا در اختیار افراد قرار می‌دهد،  به شرح زیر است:

مدرک گواهینامه 1 ( طول تحصیل : 4 تا 6 ماه)

مدرک گواهینامه 2 ( طول تحصیل : 6 تا 8 ماه)

مدرک گواهینامه 3 ( طول تحصیل : 12 ماه)

مدرک گواهینامه 4 ( طول تحصیل : 12 تا 18 ماه)

مدرک دیپلم ( طول تحصیل : 18 تا 24 ماه)

مدرک دیپلم پیشرفته ( طول تحصیل : 24 تا 36 ماه)

پس از دریافت مدرک دیپلم و یا دیپلم پیشرفته، دانش‌آموز می‌تواند برای ورود به دانشگاه اقدام نماید.

بهترین کالج های استرالیا

لازم به ذکر است که در بین کالج‌های استرالیا، برخی پرآوازه و معتبر هستند. تحصیل در کالجهای معتبراسترالیا می‌تواند زمینه را برای ورود به بهترین دانشگاه‌های استرالیا با بورسیه تحصیلی هموار کند.

فهرست کالج‌های معتبر استرالیا در جدول زیر ارائه شده است:

نیوساوت ولز استرالیاکوئینزلندکالج‌های جنوب استرالیاکالج‌های استرالیای غربی
موسسه فناوری هانترHunterموسسه Barrier Reefموسسه Bendigo Regionalکالج مرکزی غرب
موسسه IllawarraموسسهBrisbane Northموسسه Box Hillکالج CY Oconnor
موسسه نیو انگلندموسسه مرکزی کوئینزلندموسسه Central Gippslandکالج Kimberley
موسسه North CoastموسسهCooloola Sunshineموسسه Chisholmکالج South West Regional
موسسه سیدنی شمالموسسه Gold Coastموسسه East Gippslandکالج West Coast
موسسه ریورنیا Riverniaموسسه لوگان Loganموسسه Gordonکالج Challenger
موسسه جنوب غربی سیدنیموسسه Moretonموسسه Goulburn Ovensکالج Great Southern
موسسه فناوری سیدنیموسسه Mt Isaموسسه Holmesglenکالج Pilbara
موسسه غربیموسسه آموزشی آزاد OPEN Learningموسسه Kangan Batman
موسسه سیدنی غربموسسه South bankموسسه Northern Melbourne
موسسه جنوبی کوئینزلندموسسه جنوب غربی
موسسه Barnerموسسه Sunraysia
موسسه Tropical North Queenslandموسسه William Angliss
موسسه Wide Bayموسسه Wodonga
موسسه Yeronga

شهریه کالج‌های استرالیا

هنگام بررسی شرایط تحصیلی در کالج ‌های استرالیا، یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در نظر گرفت، بررسی هزینه‌های تحصیل در استرالیا و شهریه کالج‌ها است. مسلماً برای متقاضیان، دانستن شهریه‌ها و هزینه‌های تحصیل، کمک زیادی به برنامه‌ریزی تحصیلی می‌کند. بنابراین در این قسمت قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با هزینه‌های تحصیل دوره‌های مختلف در کالج‌ها و همچنین هزینه‌های تحصیلی برخی از کالج‌های معتبر را در اختیار شما قرار دهیم.

مینیمم هزینه تحصیل در کالج‌های استرالیا (مدت ۳ تا ۴ سال) برای دانشجویان بین‌المللی،  بین ۲۰٬۰۰۰ تا ۴۵٬۰۰۰ دلار در سال است. گفتنی است که شهریه مقاطع بالاتر  از ۲۲٬۰۰۰ تا ۵۰٬۰۰۰ دلار در سال متغیر است.

مهم‌ترین هزینه‌های تحصیل در کالج‌ها به شرح زیر است:

دوره تحصیلیجزئیات دانشگاه‌های خصوصی
آموزش متوسطه7800 تا 30000 دلار
دوره های زبان انگلیسی300 دلار در هفته بسته به طول دوره
پیش آموزش حرفه ای4000 تا 22000 دلار
آموزش فنی حرفه ای4000 تا 22000 دلار
دوره های پایه ای فاندیشن15000 تا39000 دلار
دوره های کارشناسی15000 تا 33000 دلار
دوره های کارشناسی ارشد20000 تا37000 دلار
دوره های دکترا14000 تا 37000 دلار
دوره های ام بی ای11000 تا 121000 دلار

در جدول زیر می‌توانید برخی از بهترین کالج‌های استرالیا و هزینه های آن را مشاهده کنید:

نام کالجهزینه تحصیل سالیانه
Taylors College کالج تیلورز25000 تا 35000 دلار
Canterbury College Australia کالج کانتربری41882 دلار
Southport School-board مدرسه شبانه روزی سوت پرت6000 دلار
St Hildas School Gold Coast56207 دلار
Eynesbury College12660 دلار
All Saints School42800 دلار
Ivanhoe Grammar School36380 دلار

سیستم تحصیلی کالج‌های استرالیا

سیستم کالج استرالیا مبتنی بر برنامه‌های فنی حرفه‌ای است. گفتنی است که در برخی از کالج ‌های استرالیا مدرک تحصیلی اعطاء می‌شوند. کالج‌هایی که مدرک تحصیلی اعطا می‌کنند به نام “دوره متوسطه سوم ” یا “کالج” شناخته می‌شوند. مدارک ارائه شده توسط کالجها برای کار و یا به‌عنوان پایه‌ای برای تحصیلات دانشگاهی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

علاوه بر این نام “کالج” برای برخی از مدارس متوسطه (۷ تا ۱۲ سال – و دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال) نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. اما در این مؤسسات مدرک تحصیلی اعطا نمی‌شود.

اکثر کالج‌های دولتی تحت کنترل ایالت‌های مختلف دولت هستند و بخش تیف  TAFE  آموزش عالی را اداره می‌کنند. . TAFE، یا آموزش فنی و حرفه‌ای ، در سال‌های اخیر به‌سرعت رشد کرده است. چراکه دانش آموزان به دنبال ترکیبی از آموزش‌های فنی حرفه‌ای و تحصیلاتی در سطح دانشگاه هستند. به دلیل اینکه کالج‌های TAFE با مدارس متوسطه اشتباه گرفته نشوند، بسیاری از آنها از نام «موسسه» به‌جای «کالج» استفاده می‌کنند.( پس از اخذ دیپلم و دیپلم پیشرفته، دانش آموزان ممکن است واجد شرایط ورود به دانشگاه و دریافت اعتبار و همچنین دریافت اعتبار کامل برای کار باشند.

سیستم تحصیلی کالج در استرالیا کمی متفاوت است. به طور مثال ترم‌های تحصیلی مارچ و جولای است.  

 1. پر رنگ بودن نقش کالج ها درنظام آموزشی نوین
 2. فراهم کردن زمینه شغلی و تحصیلی عالی برای آینده
 3. داشتن سن قانونی از الزامات ورود به کالج های استرالیا
 4. ملزم به تسلط به زبان انگلیسی جهت ورود به کالج
 5. اخذ مدارک معتبر از کالج های استرالیا
 6. امکان همراهی والدین با فرزندانشان
 7. موفقیت ورود به دانشگاه های معتبر همراه با بورسیه تحصیلی

شرایط پذیرش در کالج ‌های استرالیا

کیفیت، کمیت، امکانات و مسیر نسبتا سهل‌العبور کالج‌ های استرالیا درست همان عناصری هستند که بسیاری را برای پذیرش ترغیب می‌کنند. اما سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که برای ورود به  کالج‌های استرالیا چه شرایطی باید داشته باشیم؟

اجازه بدهید به ترتیب شروط زیر را بررسی بکنیم:

 • شرایط سنی

تحصیل در کالج‌ های استرالیا از سال دهم تا سال دوازدهم امکان پذیر است. حتی امکان گذراندن دوره های Pathway و Foundation که گاهاً به عنوان کالج‌های زبان در استرالیا از آن‌ها یاد می‌شود، نیز برای ورود به دانشگاه در این کالج‌ها وجود دارد. کالج‌های زبان در استرالیا مخصوص افرادی است که تحصیلات خود را در کشورشان تکمیل نموده‌اند. اما برای ورود به دانشگاه های کشور استرالیا نیاز به آماده سازی بیشتر و حضور در محیط دارند. کالج‌های استرالیا متقاضیان را نه تنها برای مواردی نظیر تحصیل پزشکی در استرالیا یا تحصیل در رشته های دیگر، بلکه برای زندگی در این کشور و ادغام شدن در جامعه استرالیا آماده می‌کنند.

البته یکی از شرط‌های لازم برای پذیرش در کالج‌های استرالیا، داشتن سن قانونی ۱۸ سال است.

در حالت کلی، افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در کالج‌های استرالیا دارند، برای سهولت پذیرش و تکمیل زبان خود و آشنایی با متد آموزشی استرالیا، بهتر است از دوران دبیرستان مهاجرت تحصیلی خود را آغاز کنند.

 • نمره زبان

زبان آموزش در کالج‌های استرالیا، انگلیسی است. بنابراین تسلط به این زبان برای پذیرش در کالج‌ها الزامی است. متقاضیان تحصیل در کالج‌های استرالیا با شرکت در آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی ازجمله آیلتس می‌توانند مهارت‌های زبانی خود را اثبات کنند. سطح زبان مدنظر برای شرکت در مقطع مدنظر ممکن است متفاوت باشد. به‌طورمعمول، برای شرکت در پایه دهم می‌بایست معادل آیلتس ۴٫۵ ارائه شود. برای شرکت در پایه یازدهم، ارائه سطح زبان در حد آیلتس ۵ مورد نیاز است و برای شرکت در پایه دوازدهم، متقاضی می‌بایست سطح زبان آیلتس ۵٫۵ را در اختیار داشته باشد.

برای ورود به کالج‌های استرالیا داشتن مدرک زبان معتبر آیلتس با حداقل نمره ۶ الزامی است.

 • رزومه آکادمیک خوب

تحصیل و اعزام دانشجو به  استرالیا، برای تحصیل  در کالج‌ها بر اساس دستاوردهای علمی و استعدادهای متقاضیان صورت می گیرد. هرچه سوابق تحصیلی متقاضی پرباتر باشد، شانس دریافت پذیرش وی به مراتب بیشتر خواهد بود.

کالج‌ های استرالیا و اخذ ویزا

پس از اخذ پذیرش کالج، نوبت به بحث ویزای تحصیلی کشور استرالیا می‌رسد. برای اینکه بتوانید در کالج‌های کشور استرالیا تحصیل کنید، باید ویزای این کشور را دریافت کنید. خب حالا ممکن است از خودتان بپرسید برای دریافت ویزای تحصیلی کالج‌های استرالیا به چه مدارکی نیاز داریم. در ادامه میخواهیم به این موضوع بپردازیم.

 • ارائه نامه پذیرشی که از کالج دریافت شده است.
 • ارائه تمامی مدارک هویتی متقاضی از جمله شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت دارای اعتبار
 • ارائه انگیزه نامه. این یکی از مهم‌ترین موارد جهت اخذ ویزای تحصیل در کالج‌های استرالیا می‌باشد و متقاضی می‌بایست دلایل خود را برای تحصیل در استرالیا برای افسر ویزا مشخص نماید.
 • ارائه حداقل سه نسخه از مدارک تحصیلی متقاضی تحصیل در استرالیا که توسط مدیر مدرسه به عنوان مدارک نسخه های اصلی به تائید رسیده‌اند.
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه فرم‌های تکمیل شده درخواست ویزا
 • رسید پرداخت فرم درخواست ویزا
 • کپی فرم تایید الکترونیکی ثبت نام

در صورتی که با درخواست ویزای متقاضی موافقت شود، دانش آموز می‌تواند به تحصیل در کالج مد نظر خود مشغول شود.

تحصیل در کالج ‌های استرالیا و اخذ ویزای همراه

یکی از نکاتی که تحصیل در کالج‌های استرالیا را به گزینه ای جذاب میان متقاضیان تبدیل می کند، امکان همراهی دانشجو از طریق اخذ ویزای همراه است.

ویزای همراه استرالیا به ویزای قیم یا همان Guardian معروف است. ویزا گاردین به والدین متقاضیانی که سنشان زیر هفده سال و شش ماه است تعلق می‌گیرد. ویزای گاردین استرالیا و یا ویزای ۵۹۰ استرالیا به متقاضیان بالای ۲۱ سال (معمولاً والدین افراد) این اجازه را می‌دهد تا در کنار فرزندانشان به استرالیا راهی شوند. ویزای ۵۹۰ استرالیا یک ویزای موقت است.

چه افرادی می‌توانند از ویزای گاردین استرالیا استفاده کنند؟

والدین دارنده ویزای تحصیلی، شخصی که حضانت دانش آموز را بر عهده دارد. یکی از اقوام دانش آموز، 21 ساله یا بیشتر، که توسط پدر یا مادر یا شخصی که حضانت دانش آموز را دارد، به صورت کتبی معرفی شده است. پدر یا مادر ، مادر ناتنی مادربزرگ یا پدربزرگ، خواهر یا برادر، عمه، دایی خواهرزاده

نکته مهمی که می‌بایست در نظر داشته باشید، این است که پس از تغییر قوانین، این ویزا تنها برای یکی از والدین صادر می‌گردد.  این در حالی است که در گذشته، امکان اخذ این ویزا برای پدر و مادر متقاضی به صورت همزمان وجود داشت و حتی فرزندان دیگر نیز می‌توانستند از طریق این ویزا وارد کشور استرالیا شوند. در صورتی که قیم بتواند نوع ویزای خود را به ویزای اقامتی تغییر دهد، امکان الحاق سایر اعضای خانواده وجود دارد.

موقعیت ورود به دانشگاه پس از تحصیل در کالج‌های استرالیا

یکی از مهم‌ترین مباحث که هنگام بررسی تحصیل در کالج‌های استرالیا باید مد نظر شما دوستان عزیز باشد، موقعیت ورود به دانشگاه پس از پایان مقطع کالج است.  به طور کلی، متقاضیان می‌توانند پس از به اتمام رساندن دوره کالج در استرالیا، وارد دانشگاه های مختلف این کشور شده و به تحصیل در رشته مورد علاقه خود مشغول شوند.

نکته ای که کالج‌های مختلف کشور استرالیا را از یکدیگر متمایز می‌نماید، درصد موفقیت دانش آموزان این کالج‌ها برای ورود به دانشگاه های برتر کشور استرالیا و همچنین اخذ بورسیه های تحصیلی مختلف می‌باشد.

برخی از کالج‌ها در استرالیا در دانشگاه های برتر این کشور قرارداد دارند.  این امکان را به متقاضی می‌دهند تا پس از فارغ‌التحصیلی، تحصیلات عالی خود را در یکی از این دانشگاه‌ها ادامه دهند. همچنین در صورتی که متقاضی در طول دوره تحصیلی خود نمرات بالایی را کسب نموده و شرایط تحصیلی بسیار خوبی داشته باشد، می‌تواند برای اخذ بورسیه تحصیلی و کمک هزینه های زندگی توسط دانشگاه‌ها، واجدالشرایط شود.

کالج‌های استرالیا و کلام آخر

در این مقاله سعی ما بر این بود که شما را با کالج ‌های استرالیا و شرایط پذیرش آن‌ها آشنا کنیم. با توجه به مطالب ذکر شده می‌توانیم به یک جمع بندی کلی رسیم. بدین صورت که تحصیل در کالج‌های استرالیا، به دلیل نظام آموزشی عالی و همچنین تجربه خوبی برای ادامه تحصیل و یافتن فرصت‌های بی‌شمار شغلی همواره مورد توجه قرار دارد. می‌توان گفت که نقش کالج‌ها در نظام آموزشی نوین استرالیا،  بسیار پررنگ است.

شما با تحصیل در کالج‌های برتر کشور استرالیا می‌توانید آینده درخشانی را در انتظار داشته باشید.

اگر در خصوص کالج ‌های استرالیا هنوز سوالی برایتان بی پاسخ است، می‌توانید با کارشناسان مجرب اسمارت اپلای در تماس باشید.

سوالات رایج پیرامون دانشگاه‌های کانادا

کالج تیلورز به عنوان یکی از بهترین کالج‌های استرالیا شناخته می شود.

 • گذراندن مقاطع پیشین با موفقیت
 • تسلط بر زبان انگلیسی متناسب با مقطع تحصیلی متقاضی   

هزینه های تحصیل در کالج‌های استرالیا ، بسته به مقطع تحصیلی، شهریه و کالج مد نظر، بین 20000 تا 45000 دلار  متغیراست.

یکی از کالج‌های استرالیا که با توجه به کیفیت هزینه مناسبی دارد، Eynesbury College است.

یکی از شرط‌های پذیرش در کالج‌های استرالیا، داشتن سن قانونی 18 سال است.

خیر.