تحصیل رایگان در کانادا

  • آیا تحصیل در کانادا رایگان است؟

از همین ابتدا می‌توانید پاسخ این سؤال که آیا تحصیل رایگان در کانادا ممکن است را به صورت روشن دریافت کنید: به صورت کلی و عمومی تحصیل در کانادا رایگان نیست. با این حال این تمام داستان نیست. در کانادا تحت شرایط متفاوتی هزینه‌های تحصیل شما تحت پوشش قرار می‌گیرد و این امکان وجود دارد که شما بتوانید تحصیل رایگان در کانادا را تجربه کنید.

حال، آیا می‌خواهید بدانید که چگونه به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی می‌توانید به طور رایگان در کانادا تحصیل کنید؟ خب، تنها یک راه وجود دارد. از آنجا که در کانادا هیچ دانشگاه یا کالج بدون شهریه‌ای وجود ندارد، برای تأمین شهریه، شما  باید یک بورسیه کامل دریافت کنید تا بتوانید بودجه لازم برای تحصیل، زندگی و سکونت را هم‌زمان تأمین کنید.

بنابراین، این پرسش بسیار مهم پیش می‌آید که برای آنکه تحصیل رایگان در کانادا را تجربه بکنید باید چه اقداماتی را در پیش گیرید؟ در مرحله اول، شما نیاز به تهیه یک اپلیکیشن یا درخواست نامه عالی دارید. در اینجا، ما به سراغ مؤلفه‌های یک اپلیکیشن یا درخواست نامه عالی خواهیم رفت که شما را قادر به دریافت بورس‌های تحصیلی کاملاً مکفی در کانادا می‌کند. در گام دوم، شما باید با جستجو در منابع متنوع، آن بورسیه‌ها را بیابید. در مرحله سوم، شما باید درخواست خود مبنی بر دریافت این بورسیه‌ها را ارائه دهید.

گام نخست: تلاش برای احزار شرایط بورسیه تحصیل در کانادا

اگر می‌خواهید تحصیل رایگان در کانادا را تجربه کنید در نخستین گام باید برای تهیه یه اپلیکیشن کامل تمرکز کنید. شما باید دارای یک تقاضانامه بورس تحصیلی عالی باشید. این‌ها مؤلفه‌های چنین اپلیکیشن پرباری هستند:

تحصیل رایگان در کانادا + تجربه تحقیق

تجربه پژوهشی برای متقاضیان بورس کارشناسی ارشد یا دکتری، بسیار مهم است. داشتن یک تجربه تحقیقاتی باعث تقویت تقاضانامه شما می‌شود و این باعث می‌شود شانس تحصیل رایگان در کانادا افزایش یابد. اگر متقاضی برنامه‌های کارشناسی ارشد هستید و تجربه تحقیقاتی بالایی دارید، باید بدانید که شما از مزیت و شانس بالایی برخوردار هستید.

تحصیل رایگان در کانادا + معدل بالا

یک معدل یا GPA بالا برای کسانی که متقاضی برنامه‌های کارشناسی ارشد یا دکتری هستند بسیار مهم است. معدل یک معیار کلیدی است که کالج‌ها و دانشگاه‌ها برای سنجش موفقیت دانش‌آموز بالقوه در یک محیط دانشگاه استفاده می‌کنند.

تحصیل رایگان در کانادا + کارآموزی

باید بدانید که اگر تجربه کارآموزی قابل توجهی دارید، از مزایای آن بهره‌مند خواهید شد.

تحصیل ارزان در کانادا + خدمات اجتماعی

خدمات اجتماعی جنبه دیگری از تقاضانامه شما است که باعث درخشش آن می‌شود. دانش آموزان با انجام فعالیت‌های عام المنفعه و خدمات اجتماعی به شکلی متفاوت دیده می‌شوند؛ اینکه آن‌ها برای مراقبت از جامعه خود در تلاش‌اند و در آینده به جامعه خود بازمی‌گردند.

تحصیل رایگان در کانادا و نمرات درخشان در آزمون های آیلتس / تافل

IELTS و TOEFL دو آزمون شناخته شده مهارت زبان انگلیسی هستند. اگر دانشجوی بین‌المللی هستید و اهل کشور انگلیسی زبان نیستید، برای درخواست نامه بورس تحصیلی خود ضروری است امتیازی درخشان در یکی از این آزمون‌ها ارائه کنید. اگر بتوانید در حد نصاب عالی نمرات این آزمون‌ها امتیازی کسب کنید تا حد بسیاری بالایی شانس تحصیل در کانادا رایگان را خواهید داشت.  با نمره بسیار بالایی احتمالاً به طور رایگان در کانادا تحصیل می‌کنند.

SAT / ACT و یاA-Level و یا کسب رتبه های بالا و تک رقمی در آزمون ها

بسیاری از دانشگاه‌ های کانادا SAT و ACT که در واقع امتحانات ورود به کالج برای برنامه‌های دانشگاهی در آمریکا است را مورد قبول قرار می‌دهند. کسب نمره بالا در این آزمون‌ها کمک بزرگی برای شما خواهد بود.

گزینه دیگر A-Level است که منطبق با برنامه درسی انگلیس است. دانش آموزانی که آن را به اتمام رسانده‌اند مورد حمایت قرار می‌گیرند. همچنین، نمره و رتبه‌های بالا در امتحانات ورودی دانشگاه‌ها در کشور خودتان بسیار توصیه می‌شود.

تحصیل رایگان در کانادا و نمره عالی GRE

GRE  یک آزمون برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی است که دانشگاه‌های کانادا آن را می‌پذیرند. اگر متقاضی یک برنامه تحصیلات تکمیلی کانادایی هستید، نمره عالی GRE برای بسیاری از رشته‌ها و دانشگاه‌ها ضروری است.

تحصیل رایگان در کانادا + مقاله منتشرشده در ژورنال های علمی مطرح

دانشجویانی که قبلاً در یک ژورنال آکادمیک مقاله منتشر کرده‌اند، شانس بالایی برای دریافت بورس تحصیلی خواهند داشت.

این لیست فقط آغازی برای بسیاری از مواردی است که می‌توانید در اپلیکیشن یا تقاضانامه خود قرار دهید. داشتن موارد هر چه بیشتری از این مؤلفه‌ها به شما کمک می‌کند که تحصیل در کانادا رایگان را تجربه کنید؛ بنابراین، ماه‌ها یا حتی سال‌ها قبل از درخواست خود، آماده سازی این اجزاء اساسی اپلیکیشن یا تقاضانامه خود را شروع کنی تا تحصیل در کانادا رایگان در دسترس شما قرار داشته باشد.

برای تحصیل در کانادا اول باید رشته ات رو پیدا کنی!

این کار رو به ما بسپار

دکمه زیر را بزنید، ظرف ۶۰ ثانیه با چند تا کلیک ساده گزینه های مورد نظر اسمارت سرچ را پاسخ بدید، اسمارت سرچ تمامی رشته ها و دانشگاه هایی که کاملا منطبق با رشته های ایران و شرایط زبان و بودجه شما باشد را برای شما منطبق و لیست می کند. سپس برای اخپ پذیرش رایگان با اسمارت اپلای اقدام می کنید.

گام دوم: جستجو برای بورس های تحصیلی برای تحصیل رایگان در کانادا

پس از تهیه یک اپلیکیشن پربار و قدرتمند، حال با یک گام اساسی دیگر برای تحصیل رایگان در کانادا مواجهید: یافتن بورس‌های تحصیلی مناسب. منابع بسیاری وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای یافتن بورس‌های تحصیلی کامل استفاده کنید. ابتدا به شما توصیه می‌کنم برای یافتن بورس‌های تحصیلی کامل در این وب‌سایت می‌توانید به صفحه شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا مراجعه کنید.

دوم اینکه می‌توانید در Google جستجو کنید تا اطلاعاتی را در آنجا پیدا کنید. با این حال در صورتی که تمایل دارید اطلاعات دقیق‌تری برای انتخاب بهترین بورس‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا به دست آورید می‌توانید فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید و یا با تماس با مشاوران اسمارت اپلای در سریع‌ترین زمان ممکن از راهنمایی و اطلاعات آن‌ها برای ادامه مسیر تحصیلی خود بهره‌مند شوید

وقتی منبع را پیدا کردید، ضروری است به وب سایت‌های رسمی بورس تحصیلی که پیوند دارند، مراجعه کنید تا اطلاعات اصلی را درباره مهلت درخواست، رویه درخواست، صلاحیت‌ها و مدارک لازم، فرم‌های درخواست و غیره پیدا کنید.

  1. راه حل پیش روی شما برای تحصیل رایگان در کانادا دریافت بورس تحصیلی است.
  2. برای دریافت بورس تحصیلی شما وارد یک پروسه رقابتی می‌شوید و این توانایی‌های شماست که به پیروزی‌تان در این رقابت کمک می‌کنند.
  3. هرچقدر سابقه پژوهشی، معدل، نمره زبان و سایر موارد خواسته شده در اپلیکیشن دانشگاه کامل‌تر و عالی‌تر باشد شانس توفیق شما افزایش می‌یابد.
  4. برای یافتن بورسیه‌های تحصیلی مناسب و موفقیت در اخذ پذیرش از یکی از آن‌ها تا می‌توانید صبور باشید و جستجو کنید.
  5. بهترین روش برای آگاهی از فرصت‌های بورسیه و دریافت کمک هزینه تحصیل برای ورود به دانشگاه‌های مختلف دنیا، استفاده از سایت‌های مرجع اعلام روزانه فرصت‌های بورس است
  6. برای موفقیت در این مسیر سعی کنید دستورالعمل ارائه اپلیکیشن را با دقت بخوانید و مدارک مورد نیاز را به بهترین شکل تهیه کنید.
  7. در بسیاری از موارد شما ناگزیر از انجام یک مصاحبه صوتی و یا ویدئویی با استاد مربوطه خواهید بود. برای این مصاحبه تمام پیش‌بینی‌های لازم را به عمل آورید.

گام سوم: ارائه درخواست برای تحصیل رایگان در کانادا

گام آخر برای تحصیل رایگان در کانادا ارائه درخواست است. پس از جستجوی در بورسیه‌ها، باید برای چندین مورد مناسب با سابقه تحصیلی و علایق خود ارائه درخواست کنید. گرفتن بورسیه‌ها کاری است بسیار دشوار، بنابراین شما باید با درخواست چندین مورد شانس خود را برای تحصیل ارزان در کانادا افزایش دهید. بنابراین، دستورالعمل ارائه تقاضانامه یا اپلیکیشن را با دقت بخوانید، برنامه و مدارک مورد نیاز را تکمیل و اعمال کنید!

جمع بندی: تحصیل ارزان در کانادا در دسترس است!

با مطالعه این مقاله مشاهده کردید که شما می‌توانید با یک برنامه ریزی حساب شده و منسجم و با برداشتن سه گام پیشنهادی به صورت دقیق از مواهب تحصیل رایگان در کانادا بهره مند شوید. حداقل اینکه بتوانید از تحصیل ارزان در کانادا استفاده کنید.

این مهم منوط به تلاش و کوشش شما در تهیه یک اپلیکیشن یا تقاضانامه غنی، یک جستجوی فکورانه در منابع موجود برای یافتن بورس‌های تحصیلی مناسب و در نهایت ارائه درخواست نامه با رعایت جزئیات درخواستی توسط دانشگاه است.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی می‌توانید فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید و یا در تماس با مشاوران خبره اسمارت اپلای از اطلاعات دقیق تر در این خصوص بهره‌مند شده و بتوانید برای تحصیل خود در کانادا بهترین برنامه ممکن را داشته باشید.