با ایالت ها و قلمروهای کانادا آشنا شوید

نقشه کانادا در یک نگاه

  • 13 استان زیبای کانادا

کانادا، کشوری است پهناور و پس از روسیه دومین کشور بزرگ دنیا به شمار می رود. با این حال، جمعیت این کشور تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه است. به واقع بخش زیادی از خاک سرزمین کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. با نگاهی به نقشه کانادا مشاهده می کنیم این کشور از غرب با  آلاسکا و از جنوب با  ایالات متحده ی آمریکا مرز مشترک دارد. همچنین در نقشه کانادا می توانیم مشاهده کنیم این کشور با گرینلند(قلمرو خودمختار دانمارک) مرز دریایی و با سنت پیر و میکلون(جزیره ای متعلق به فرانسه) مرز دریایی دارد.

قلمروها و استان‌های کانادا

  • روی نقشه استان مورد نظر کلیک کنید

کانادا، کشوری است پهناور و پس از روسیه دومین کشور بزرگ دنیا به شمار می‌رود. با این حال، جمعیت این کشور تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه است. به واقع بخش زیادی از خاک سرزمین کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. با نگاهی به نقشه کانادا مشاهده می‌کنیم این کشور از غرب با  آلاسکا و از جنوب با  ایالات متحده‌ی آمریکا مرز مشترک دارد. همچنین در نقشه کانادا و استان ها و قلمروهای کانادا می‌توانیم مشاهده کنیم این کشور با گرینلند(قلمرو خودمختار دانمارک) مرز دریایی و با سنت پیر و میکلون(جزیره‌ای متعلق به فرانسه) مرز دریایی دارد.

استان مانیتوبا

  • جمعیت: ۱.۳۵۲ میلیون
  • پایتخت: شهر وینی پگ
  • مساحت: ۲۵۰,۱۱۶ کیلومتر مرب

در میان استان ها و قلمروهای کانادا استانی سرسبز واقع شده با حدود یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار نفر جمعیت. بین استان‌های ساسکاچوان و انتاریو. استانی که اقتصاد آن بر پایه منابع طبیعی و کشاورزی قرار دارد و زمین‌های کشاورزی زیادی همچون گندم، جو، جو صحرایی، آفتاب گردان و پنبه در این استان وجود دارد. هرچند حرفه‌ی سنتی این استان ماهی گیری است. مطالعه تاریخ کانادا نشان می‌دهد شرکت Hudson’s Bay Company در دهه ۱۶۰۰ با شروع تجارت پوست سفر به این استان را آغاز کرد.

هر چند این استان در سال ۱۸۷۰، سه سال بعد از استقلال کانادا به کنفدراسیون کانادا ملحق شد. بزرگ‌ترین شهر این استان، وینیپگ  با حدود 750 هزار نفر جمعیت می‌باشد. برندون دومین شهر بزرگ استان است. این استان در مهر و موم‌های اخیر شمار زیادی مهاجر جذب کرده و در تلاش است تا سالانه ۱۰۰۰۰ نفر مهاجر جدید جذب کند.

توصیه می کنیم اطلاعات بیشتری درباره زندگی در  استان مانیتوبا بدست بیاورید.

جمع بندی: نگاهی به استان ها و قلمروهای کانادا

در این متن با استان ها و قلمروهای کانادا آشنا شدید. ۱۰ استان و ۳ قلمرو این سرزمین وسیع و پهناور را شکل می‌دهند. آن چنانکه در نقشه قابل مشاهده است استان‌های توسعه یافته و متراکم از لحاظ جمعیتی در جنوب کانادا و در مجاورت مرزهای ایالات متحده واقع‌شده‌اند. در استان‌های شمالی که در مجاورت قطب واقع‌شده‌اند تمدن چندانی وجود ندارد و به تبع آن جمعیت نسبت به وسعت سرزمین بسیار ناچیز است. عمده دانشجویان و داوطلبان مهاجرت به کانادا هم استان‌ها و شهرهای نیمه جنوبی کانادا را برای زندگی برمی‌گزینند. اگر در مورد زندگی و دانشگاه‌های استان‌ها و قلمروهای کانادا سؤال بیشتری برای شما باقی مانده توصیه می‌کنیم فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید و یا در تماس با مشاوران اسمارت اپلای از آخرین اطلاعات در این خصوص بهره‌مند شوید.